1962-64, SIEDEM BUDYNKÓW 9-PIĘTROWYCH, CHAMBERLAIN GARDENS, BIRMINGHAM


Opracował: Marek Zaborowski,  1999. Materiał przygotowany przy wsparciu: Brytyjskiego Funduszu Know How

Występowały problemy natury konstrukcyjnej, w tym - mostki termiczne, nieodpowiednie kotwie ścienne, łuszczące się cegły. Zniszczenia wewnętrzne spowodowane kondensacją i penetracją. wody. Stale rosnące koszty ograniczyły korzystanie z podłogowego ogrzewania elektrycznego. Starania mieszkańców o polepszenie warunków życia spowodowały rozpoczęcie prac polegających na instalacji wykładzin izolacyjnych, wymianie niektórych okien i naprawach konstrukcji. Występowały problemy natury konstrukcyjnej, w tym - mostki termiczne, nieodpowiednie kotwie ścienne, łuszczące się cegły. Zniszczenia wewnętrzne spowodowane kondensacją i penetracją. wody. Stale rosnące koszty ograniczyły korzystanie z podłogowego ogrzewania elektrycznego. Starania mieszkańców o polepszenie warunków życia spowodowały rozpoczęcie prac polegających na instalacji wykładzin izolacyjnych, wymianie niektórych okien i naprawach konstrukcji.

<>

Urząd Miasta Birmingham wziął w leasing nowy system grzewczy, leasing był spłacany poprzez zwiększenie opłat za mieszkanie, fundusze przeznaczono także na izolację metodą lekką suchą. Dach i stropy nieogrzewanych powierzchni podłogowych parteru również zostały izolowane.

<>

Dobra współpraca pomiędzy mieszkańcami i wykonawcami zminimalizowała ewentualne zniszczenia w poszczególnych mieszkaniach.

<>

Opis budynku

<>

Termomodernizacja

<>

MENU - STRONA GŁÓWNA

Przygotował: Marek Zaborowski, Uaktuaniany:06/01/98